Чи потрібен мені адвокат? Хоча б раз кожен ставив собі це питання. І, на жаль, не кожен вибирає найбільш вдалий момент, щоб звернутися до адвоката та отримати від цього найбільшу вигоду.
Існує помилкова думка, що адвокат потрібен лише в тому випадку, якщо ви залучені до судового процесу або опинилися у безвиході. Насправді сфера діяльності адвоката набагато ширша і спрямована не лише на вирішення конфліктів та проблем, а й на їх запобігання.
Звертатися до адвоката у Львові чи ні – це ваш свідомий вибір. Але все ж таки є ситуації, в яких рекомендується залучати спеціаліста у сфері права, оскільки професійна правова допомога адвоката допоможе захистити та відстояти інтереси клієнта, а також мінімізувати можливі ризики.
1) Справи, пов’язані з нерухомістю. Насамперед варто задуматися про залучення досвідченого адвоката у тому випадку, коли йдеться про питання, пов’язані із нерухомістю. Сюди можна віднести купівлю, оренду чи продаж нерухомості.
Як з продажем, так і з купівлею нерухомості більшість людей у своєму житті зіштовхуються не так часто. Особливо з огляду на те, що такі угоди пов’язані зі значними коштами. Але навіть у цьому випадку одні вирішують зробити все без допомоги фахівців, спираючись лише на власний досвід, тоді як інші для роботи з нерухомістю звертаються одночасно до рієлторів та до адвокатів, юристів у сфері нерухомості.
Поряд з цим є ті, хто ігнорує необхідність роботи з юристом, оскільки вважає, що професійний рієлтор зможе провести абсолютно будь-яку угоду самостійно, однак така думка є хибною. Рієлтор не є спеціалістом в галузі права та не має відповідних навиків та знань, що перевірити усі юридичні нюанси.
Профільний адвокат перевірить усі дані та умови на відповідність нормам законодавства, а також забезпечить «юридичну чистоту» та безпеку угоди. Коли йдеться про значні суми, на участі адвоката економити не варто.
2) Сімейні спори. Також участь адвоката є необхідною при вирішенні сімейних спорів. Справа в тому, що сімейні спори ускладнюються й тим, що у таких справах завжди присутня емоційна складова. Розірвання шлюбу, поділ майна, спори які стосуються утримання та виховання дітей не обходяться без емоцій та скандалів. Через психологічні переживання та стрес сторони не завжди здатні тверезо оцінювати ситуацію, а тому участь адвоката у таких справах не можна недооцінювати. Важливо, щоб хоч хтось завжди залишався із «холодною головою».
Якщо своєчасно підключити адвоката, то можна в рази пришвидшити процес та досягнути бажаного результату.
3) Кримінальне право – це особливий напрямок у юриспруденції. У разі виникнення проблем із правоохоронними органами чи законом, нехтувати допомогою адвоката не можна. У цьому випадку підключення фахівця на ранньому етапі – це найкращий вибір.
Повноваження правоохоронних органів, порядок проведення слідчих дій, регулюються спеціальними процесуальними нормами. Розібратися в цьому звичайному громадянину без допомоги фахівця непросто, а у зв'язку з тим, що відносини з правоохоронними органами можуть призвести до притягнення до кримінальної відповідальності, помилки можуть призвести до фатальних наслідків.
Будь-які контакти зі співробітниками поліції, прокуратури слід проводити за участі фахівця в галузі права, що має адвокатське посвідчення.
Грамотний адвокат, за наявності для цього підстав, зможе домогтися справедливого рішення, розробить стратегію захисту та зможе покращити становище обвинуваченого.
4) Спадкові справи — це складна та відповідальна галузь у юриспруденції, яка вимагає від адвоката всебічного знання законодавства, процесуальних норм та навичок роботи з клієнтом.
Спори між спадкоємцями, пропущені строки для прийняття спадщини, відмова нотаріуса у видачі свідоцтва про право на спадщину, оскарження заповіту – це лише невеликий перелік питань, у вирішенні яких знадобиться допомога адвоката.
Спадкові спори відносяться до найскладніших справ у цивільному процесі. Вони потребують ретельної підготовки, відмінного знання законодавства та судової практики. Складнощі подібним справам додає затяжний характер судового провадження, а також споріднений зв'язок сторін конфлікту, а тому участь адвоката є просто необхідною.
5) Дорожньо-транспортні пригоди. Від дорожньо-транспортної пригоди ніхто не застрахований. Будь-яка ДТП завжди пов'язана з негативними емоціями як для винуватця аварії, так і для постраждалих. При ДТП складно зберегти самовладання та пильність, які необхідні для контролю за діями працівників поліції та іншого учасника події, саме тому важливо вчасно звернутися за допомогою до професіонала.
Ситуацій, у яких без допомоги адвоката не обійтись, досить багато. Часто винуватцю ДТП загрожує адміністративна чи кримінальна відповідальність, відсутність правової підтримки загрожує отриманням серйозного терміну позбавлення волі. Людині без спеціальної освіти складно оцінити подію з юридичної точки зору.
Не завжди можливо визначити ступінь своєї вини, а в умовах стресу можна зробити безліч помилок, які значно погіршать становище.
Участь адвоката з ДТП вбереже клієнта від незаконних звинувачень та порушень його законних прав. Фахівець не допустить зловживань з боку працівників поліції та простежить за тим, щоб усі необхідні процесуальні дії проходили в рамках закону.
Професіонал об'єктивно оцінить ситуацію та пояснить клієнту варіанти розвитку подій.